نویسنده: س.س

چرا باید از دستگاه های تصفیه آب استفاده کنیم؟

چرا باید از دستگاه های تصفیه آب استفاده کنیم؟

چرا باید از دستگاه های تصفیه آب استفاده کنیم؟

متاسفانه کشور ما دارای آب های گچ دار است که این موضوع  برای هر فردی میتواند مضر باشد ، به همین علت با نصب دستگاه های تصفیه آب خانگی در منازل میتوانید سلامت جسمی را به خود و خانواده تان هدیه بدهید.

نصب دستگاه های تصفیه آب نه تنها هزینه محسوب نمی شود بلکه یک نوع سرمایه گذاری برای شماست که نتیجه آن سلامتی است. و مهم ترین دلیل این ضرورت اینست که همه ی ما میدانیم 80% بدن ما را آب تشکیل داده است ، پس آب حیاتی ترین عنصر سلامت بدن ماست .

به دستور پزشکان هر فرد در روز باید 8 لیوان آب بنوشد پس هرچقدر این آب سالم و خالص و با کیفیت تر باشد اندام های بدنتان بهتر و مفید تر عمل خواهند کرد.

مصرف مداوم آ ب های شهری که تماما املاح مضر است میتواند تهدید بزرگی باشد ، بیشتر افراد فکر میکنند آب های شهری تصفیه شده است ولی تصفیه کامل شامل هزینه هایی بالاییست به همین دلیل روی آب های آشامیدنی انجام نمیگردد .

به عنوان مثال آب کلر دار برای استخرها مناسب است اما برای آشامیدن انسان ها مضر ، و آب های لوله های شهری دارای مقداری کلر هستند . دستگاه های تصفیه آب قبل از نوشیدن این کلرها را از بین میبرد .

ماده سمی به نام سرب در آب های شهری وجود دارد که با دستگاه های تصفیه آب کاهش پیدا میکند و باعث جلوگیری بیماری میشود  جالب است بدانید که 2100 ماده سمی شناخته شده در آب های شهری وجود دارد که میتواند به راحتی وارد بدن بشود ولی آب تصفیه شده به کلیه های شما کمک میکند سم زدایی این مواد به درستی انجام شود .

سازمان آب و فاضلاب اقدان به تصفیه آب های شهری مینماید اما به این صورت که : اول بطور فیزیکی اقدام به جداسازی ذرات معلق و جامد در آب به وسیله آشغال گیر ها مینماید و در مرحله آخر با اضافه نمودن کلر به آب انگل ها و باکتری ها را حذف میکند اما اساسا این هنوز برای مصرف آماده نمی باشد و دارای سختی و سنگینی املاح و مواد معدنی در آب است و کلر نمیتواند هیچ تغییری در این وضعیت بدهد .

برای استفاده حتما نباید آب ، شرب باشد ، مثلا بیشتر شهروندان از طعم کلر آبی که در تصفیه خانه‌برای ضدعفونی و ضد باکتری کردن آب انجام میشود ، ناراضی هستند .
عبور آب از لوله هایی که مسیر طولانی را باید طی کند (لوله های شهری) ، آلودگی هایی از قبیل : رسوبات و فلزات سنگین (سرب) در آب حل میشود میتواند مضر ترین مورد برای سلامتی هر فرد باشد و ابتلا به سنگ کلیه و بیماریهای خطرناک را در افراد ایجاد کند و افزایش دهد .
نگهداری آب در مخازن های  توزیع باعث میشودعناصر آلی آب به و سبب رشد باکتری ها  و جلبک ها بیشتر شود . این خطرات و آلودگی ها میتواند با دستگاه های تصفیه آب که اکثرا قیمت چندانی ندارند را به راحتی از بین برد و با اطمینان خاطر آب نوشید .
موردی که در صحبت های اخیر قابل توجه میباشد این است که : همه ی این دستگاه ها (دستگاه تصفیه آب خانگی) کاربرد و بازدهی یکسان و مشابهی ندارند و کار آنها در نابودی آلودگی و باکتری همسان نیست .
به همین دلیل خریدارانی که در باره ی این دستگاه ها اطلاعات و آگاهی کافی ندارند ممکن است با دستگاه هایی که فیلتر های تقلبی و غیراستاندارد هستند مواجه شوند و این موضوع برای فروشندگان این دستگاه ها سود زیادی دارد پس برای خرید دستگاه های تصفیه آب لطفا با اطلاعات کافی خرید کنید .

فیلتر های مناسب ، استاندارد و با کیفیت عمر باتری بیشتری دارند و سلامت آب را تضمین میکنند اصولا به همین دلیل قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های تقلبی دارند .

 

نظرات کاربران

نظرات خود را ارسال نمایید

لطفا اطلاعات زیر را تکمیل و سپس ارسال نمایید